Investimet e Messit; blerje hotelesh me Spanje

Lionel Messit i pelqen te beje investime te hotelet. Perpara 1 viti sulmuesi argjentinas bleu ne Barcelone hotelin ‘MiM Sitges’. Nje transaksion te till ylli i skuadres se Barcelones e beri serish kete vit kete radhe ne Ibiza.

Sipas asaj qe publikohet ne median spanjolle Messi ka mundur te bleje pikerisht hoteli  ‘Es Vive’, nje hotel luksi me arkitekture te frymezuar nga art deco i viteve 30. Hoteli eshte shume prane Figeretas nje prej plazheve me te famshme te ishullit dhe ka 52 dhoma te dekoruara nga dezajneri Shon Kokrejn. Te gjitha keto dhoma jane te pajisura me banja te mermerta.

Sfidanti.al