Bolt realizon endrren; firmos me skuader futbolli.

Eshte rekordmen i botes ne 100 dhe 200 m e ka 8 medalje te arta Olimpike, megjithate kjo nuk e pengon xhamjakanin  te enderroje per futbollin. Ne fakt Bolt duket se e ka bere realitet endrren e tij pasi sipas nje mesazhi te tij ne Twitter, ai ka firmosur me nje skuader futbolli por nuk e tregoi emrin e saj duke bere misteriozin.

Usain Bolt eshte nje tifoz i zjarrte i Mançester Junajtid dhe shpesh eshte pare ne Old Trafford. Por muajt e fundit, pas terheqjes nga atletika, Bolt nisi bisedimet me Borusian e Dortmundit per te bere disa prova diçka qe te ben te mendosh se do te jete pikerisht skuadra verdhezi destinacioni i Bolt per karrieren e re te tij.

Sfidanti.al