Pepe Reina, mesazh lamtumire Napolit: Keshtu eshte futbolli, sot je ketu, neser diku tjeter

Aventures se Pepe Reines te Napoli po i vjen fundi. Portieri spanjoll ne perfundim te sezonit do t’i thote lamtumiren skuadres napoletane, por ne fillim do te ndihmoje ate te realizoje endrren per titullin ne Serie A. Sipas te perditshmes italiane ‘Il Mattino’, 35 vjeçari tashme beri te ditur largimin nga Napoli gjate festes se ditelindjes se vajzes se tij Gresia nje nje restorant te njohur.

‘Sot festojme the pershendetemi sepse vitin tjeter nuk do te jemi ketu-mesohet te kete thene Reina gjate festes-keshtu funksionojne gjerat ne futboll, sot je ketu, neser diku tjeter’.

Tashme per Reinen detyra eshte te gjeje nje skuader tjeter dhe me shume gjasa destinacioni i ardhshem i tij do te jete Milani.

Sfidanti.al