Sezoni i veshtire i Pogbase; do te largohet nga Mançester Junajtid?

Pol Pogba po perjeton nje sezon te veshtire te Mançester Junajtid. Mesfushori francez nuk eshte ne formen optimale, nderkohe qe ka edhe probleme ne raportet me trajnerin Zhoze Murinjo duke bere te mendohet se Pogba mund te largohet nga Djajte e Kuq. Vete futbollisti foli per kete situate duke pranuar edhe problemet me te cilat po perballet.

‘Nuk e kam perjetuar kurre me pare nje situate si kjo te Mançester Junajtid-tha Pogba ne nje interviste per Telefoot-a po mendoj largimin nga Mançester Junajtid? Eshte ende heret per te folur’.

I pyetur per problemet me Murinjon qe e ka lene shpesh me pankine, Pogba theksoi se i respekton vendimet e portugezit.

‘E gjithe kjo vetem sa me ben me te forte-vijoi Pogba-Murinjo eshte trajneri im dhe une i respektoj vendimet e tij’.

Pavaresisht kesaj interviste, eshte e veshtire te mendohet qendrimi i metejshem i Pogbase te Djajte e Kuq dhe ka nga ata tifoze te Juventusit qe e mendon rikthimin e francezit ne Torino.

Sfidanti.al