Liverpool, Emre Xhan ende probleme ne shpine, mbyllet sezoni per te?

Lajme te keqija vijne nga Emre Xhan per Liverpulin dhe…Juventusin. Mesfushori eshte demtuar dhe me siguri sezoni eshte mbyllur per te. Lajmi behet i ditur nga tabloidi britanik ‘Daily Mail’ sipas te cilit futbollisti i perfaqesueses gjermane ka shfaqur probleme ne shpine dhe rrezikon te humbase edhe Boterorin.

Emre Xhan u pa per here te fundit te luaje ne 17 mars ne perballjen mes Liverpulit dhe Uatfordit, sfide te cilen e braktisi pikerisht ne pjesen e pare per shkak te nje demtimi ne shpine. Por mesa duket gjendja e tij eshte perkeqesuar sa po mendohet se sezoni i 24 vjeçarit eshte mbyllur perfundimisht.

Juventus prej kohesh ishte vene ne ndjekje te mesfushorit te perfaqesueses gjermane dhe kishte leshuar nje ultimatum futbollistit nga i cili priste pergjigje brenda 10 diteve. Persa i perket perfaqesueses gjermane, pas 2 muajsh nis Boterori ne Rusi dhe nuk dihet sesi do te jete gjendja e tij.

Sfidanti.al