Flet Antonio Konte: PSG? Mendoj vetem per Çelsin, nuk ka ndryshuar asgje.

Antonio Konte konfirmon edhe njeherw qendrimin e tij per te respektuar kontraten me Çelsin e cila skadon ne vitib 2019. Trajneri italian i Bluve te Londres e theksoi kete pas zerave te oreve te fundit per mundesine e transferimit te tij tek skuadra e Paeis Sen Zhermen.

‘Qe nga fillimi i sezonit lexoj artikuj apo degjoj lajme qe flasin per te ardhmen time-tha Konte-mendoj se u jam pergjigjur pyetjeve per kete çeshtje edhe me pare dhe asgje nuk ka ndryshuar’.

Me pas Konte e hodhi vemendjen tek ndeshja e radhes qe Çelsi do te luaje me Kristal Palace me italianin qe kerkon me çdo kusht marrjen e 3 pikeve.

‘Nuk duhet te leme me pike rruges dhe duhet t’i shfrytezojme ndeshjet qe luajme ne fushen tone-vijoi Konte-Kristal Palas humbi me Totenhemin e Mançester Junajtid, por meritonte me shume. A rrezikoj te mendoj per Barcelonen? Do t’i marrim ndeshjet me radhe. Te fitojme njehere kete ndeshje, kemi objektiv hyrjen ne zonen Champions pastaj do mendojme per Barcelonen’.

Sfidanti.al