‘Bye, Bye’ Mançester Junajtid; Ibrahimovic shkon ne SHBA

Zlatan Ibrahimovic pershendet Mançester Junajtid per t’u transferuar ne Major League Soccer. Lajmi behet i ditur nga rrjeti televiziv amerikan ESPN sipas te cilit Ibrahimovic ka marre lejen nga trajneri Zhoze Murinjo per te kaluar ne kampionatin amerikan te futbollit.

Mesohet se skuadra me te cilen do te nenshkruaje kontraten e re Zlatan Ibrahimovic eshte Los Anxheles Galaksi dhe e gjithe kjo do te ndodhe javen e ardhshme. Zlatan Ibrahimovic qe luajti ndeshjen e fundit me Djajte e Kuq ne 26 dhjetor kunder Bernlit, eshte ne perfundim te kontrates se tij me Mançester Junajtid keshtu qe ai lirohet nga impenjimi me kete skuader me parametra zero 2 muaj me shpejt.

Sfidanti.al