Pelè nuk ka pike dyshimi: Nejmar do te jete ne forme ne Boteror e Brazili do te fitoje

‘Nejmar do te jete ne Boterorin e Rusise dhe do te jete ne forme sepse demtimi i tij nuk eshte dhe aq i rende-keshtu eshte shprehur legjenda e futbollit Pelè per bashkekombasin duke mos treguar as dyshimin me te vogel ne kete pike-eshte shume i rendesishem per Brazilin dhe une i uroj qe te kete te njejtin fat si une dhe te fitoje Boterorin. Brazili mund t’ia dale’.

Nejmar, futbollisti me i kushtueshem ne bote, nuk luan qe nga 25 shkurti kur pesoi demtimin ne kavilje ne ndeshjen me Olimpikun e Marsejes. 25 vjeçari qe ndodhet ne Brazil per t’u riaftesuar, deklaroi javen e kaluar se eshte ende duke e marre veten pas operacionit te kryer, por ai pritet te jete ne Boterorin e Rusise.

Sfidanti.al