Nejmar I bën të gjithë të heshtin: Duan të thone dicka për mua, Por tani…

Paris Sën Zhermeni doli I fituar nga sfida e fundit në Ligën e kampioneve kundër Gallatasarajit duke u konfirmuar si fituese e grupit të tij përpara Realit të Madridit. 5-0 ishte rezultati me të cilin parizienët mposhtën ekipin turk duke dhuruar spektakël ku mori pjesë edhe Nejmar që e ka rigjetur veten tashmë

Dhe ishte pikërisht braziliani protagonist I madh u ndeshjes teksa shënoi një gol, ndërkohë që bëri edhe një gjest të bukur në drejtim të Kavanit teksa ii dha topin për të goditur 11 metërshin që ishte goli I pestë. Por Nejmar spikati edhe për mënyrën e vecantë të festimit të tij duke bërë shenjën ‘hesht’, një gjest që ai e shpjegoi për Esporte Interativo.

‘Të gjithë duan të thonë dicka për mua. Cdo herë-tha sulmuesi-ja arsyeja e kësaj mënyre të re të të festuarit. Kam folur edhe me miqtë e mi. idejaa është  të harroj gjithcka tjetër, të flas më pak e të luaj më shumë’.

Sfidanti.al