Media gjermane e sigurt: Reali ka nisur bisedimet me Levandovskin

Kerkimet per nje goleador nga ana e Realit te Madridirt per sezonin e ardhshem, jane vene ne qender te vemendjes te zerave te merkatos. Se fundmi emri qe eshte lidhur me ate te klubit merenges eshte ai i Robert Levandovski.

Sipas asaj qe theksohet te SKY i Gjermanise, drejtori i pergjithshem i Realit te Madridit, Hoze Anhel Sançez ka marre persiper te drejtoje bisedimet dhe se prej javesh ka hyre ne kontakte me futbollistin dhe perfaqesuesit e tij per te mbyllur çeshtjen e transferimit te tij ne kryeqytetin spanjoll.

Nga ana tjeter edhe Levandovski duket se eshte i entuziazmuar nga ideja e ketij kalimi dhe ka refuzuar çdo oferte te Bajernit per rinovimin e kontrates.

Sfidanti.al