Champions, Anglia mund të mbetet pa finalen e madhe

Takimi i zhvilluar mes përfaqësuesve të qeverisë britanike dhe atyre të UEFA për finalen e Ligës së kampioneve nuk rezultoi i kënaqshëm për interesat e palës angleze. Sipas  asaj që publikon ‘Times’ bisedimet për zhvillimin e finales mes Chelseat dhe Manchester City në Wembley të Londrës nuk ishin te frytshme. Pavarësisht vullnetit të qeverisë së

Vazhdoni leximin →

Bisedimet për Halandin me klubet angleze në karantinë

Ndoshta Mino Raiola dhe Alf-Inge Halandi bënë një gabim në llogaritje kur zgjodhën të shkonin fillimisht në Spanjë. Dakord, Barcelona dhe Reali mund të jenë “adresat” më të tërheqëse për Erling Halandin, por ja që kemi koronavirusin ende “nëpër këmbë” dhe lajmet janë që pasi shkuan në Spanjë, ata duhet të presin për të udhëtuar

Vazhdoni leximin →

Akordi Inter-Lautaro, më pak para, më pak vite kontratë!

Klauzola që i la pa gjumë drejtuesit, edhe pse ishte prej 111 milionë eurosh, tashmë ka skaduar. Interi e ka më të lehtë për të larguar pretendentët për Lautaro Martinezin, por gjithsesi shpëtimi i vetëm mbetet një kontratë e re. Bisedimet kanë nisur dhe duket se “kurimi” më i mirë për argjentinasin ka ardhur nga

Vazhdoni leximin →

Dështimi i tretë i Bajernit në bisedimet me David Alabën!

Gazeta “Bild” e lë misterioze dhe thotë se gjithçka po ndodh sepse një premtim nuk po mbahet. Kështu shkruan e përditshmja tabloide që sqaron se edhe bisedimet e treta mes përfaqësuesve të Bajernit dhe agjentit të David Alabës, dështuan. Këto bisedime qenkan mbajtur disa kohë më parë dhe agjenti Pini Zahavi është larguar pa arritur

Vazhdoni leximin →