Misteri madrilen shtohet: përse Benzema dhe jo Morata?

Deri kur Zidane do të vendosë në formacionin e fillimit Benzema dhe jo Moratën? Kjo është pyetja mardrilene që bëhet prej kohësh. Sikur të gjykosh edhe nga një pasim i thjeshtë që japin në fushë, është mjaftë e qartë se Morata mund të preferohet më shumë se francezi. Kjo gjë është si një thirrje në qiell edhe në ndeshjen e fundit, trajneri ishte shumë i vonuar për ta çuar në dush futbollistin që luan me shumë hope. Edhe Bejli, mund ta kishte shoqëruar Benzeman, ngaqë kishte humbur shkëlqimin e tij në fushë.

Dikush me të drejtë mund të pyesë: Bejl ishte futbollisti që provokoi 11 metërshin? Kjo ishte e vetmja gjë pozitive për uellsianin, pasi Lucas Vaskuez ka kontribuar shumë më tepër për skuadrën. Mos të largohemi nga tema: përse Benzema dhe jo Morata? Zidan kur pyetet për njeriun me të cilin do të fillojë ndeshjen, driblon në konferencë dhe përgjigjet në fushë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *