Benzema kundër skuadrës: Nuk mund të fitoj i vetëm

Pas barazimit pa gola mes Al Ittihad dhe Al Taawoun, Karim Benzema bëri disa deklarata në zonën mikse para gazetarëve. Sulmuesi francez luajti për të gjithë nëntëdhjetë minutat pa arritur të shënojë, duke konfirmuar sezonin e tij negativ në Arabinë Saudite (ai nuk ka shënuar që nga 15 dhjetori).Ky është shpërthimi i ish-lojtarit të Lyon

Vazhdoni leximin →

Rikthimi i tmerrshëm i Karim Benzema te Al Ittihad

Sulmuesi i Al-Ittihad, Karim Benzema, është kthyer të luajë pas dy muajsh me  skuadrën, por ky kthim shkoi keq, pasi legjenda franceze shënoi një autogol në Ligën e Kampionëve të Azisë. Benzema u zgjodh për të filluar ndeshjes pasi Al Ittihad u përball me skuadrën uzbekistaneze Navbahor në ndeshjen e dytë të raundit të 16-të

Vazhdoni leximin →

Benzema vendos për të ardhmen

Karim Benzema ka qenë një nga protagonistët e kësaj merkatoje janari, me sulmuesin francez që shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga Al-Itihad. Për të erdhën oferta të shumta nga klube të ndryshme, përfshirë edhe Çelsin që donte të zëvendësonte Armando Brojën me të. Së fundmi, “The Athletic” ka zbuluar se ku do të

Vazhdoni leximin →

Ancelotti e do rikthimin e Benzema

Carlo Ancelottit vazhdon t’i mungojë Karim Benzema dhe drama e largimit të tij duket se nuk ka përfunduar. Sulmuesi francez, i cili fillimisht ishte pjesë e planeve sulmuese të strategut italian për këtë sezon, i befasoi të gjithë duke pranuar një ofertë nga Al-Ittihad, i nxitur nga një ofertë e majme financiare prej 100 milionë

Vazhdoni leximin →

Lyon ëndërron rikthimin e Benzema

Pas Henderson, i cili u transferua te Ajax, një tjetër emër i madh nga Arabia Pro League mund të kthehet menjëherë në Evropë: Karim Benzema. Ish-sulmuesi i Real Madridit është në vështirësi të mëdha me Al-Ittihad dhe po mendon të largohet menjëherë nga klubi i tij. Ndër opsionet për të ardhmen është edhe ai i

Vazhdoni leximin →

Benzema përjashtohet nga faza përgatitore e Dubait

Ish-legjenda e Real Madridit, Karim Benzema, nuk është shfaqur në stërvitje për klubin arab Al-Ittihad dhe për këtë arsye trajneri Marcelo Gallardo e ka përjashtuar atë nga udhëtimi në Dubai këtë fundjavë. Këto zhvillime ka ndodhur pasi siç raportohet Benzema ka mbetur tejet i frustruar para zhvillimit të një ndeshje në Ligën Saudite më datë

Vazhdoni leximin →

Karim Benzema ndodhet në Madrid

Prej dy ditësh faqet e para të gazetave të ndryshme sportive janë mbushur me një histori sa të trishtë aq edhe enigmatike. Mediet arabe raportuan prej 48 orësh se Benzema ishte zhdukur pa lënë gjurmë, duke mbyllur edhe llogaritë në rrjetet sociale, megjithatë ka qenë një drejtues i Al Ittihad ai që ka hedhur poshtë

Vazhdoni leximin →