Dyshja Mbape-Benzema bën të lumtur Francën dhe … Realin!

Titulli i një gazete britanike ishte kuptimplotë pas finales së Ligës së Kombeve: “Mbape-Benzema, Franca i tregon Spanjës se çfarë i mungon!” Kjo ishte thjesht e vërteta, pasi përgjithë zotërimin e topit, elegancën, dominimin dhe “tiki-takën”, futbolli bëhet pa vlerë nëse ti nuk shënon, dhe kur këtë e bën kundërshtari. Kilian Mbape dhe Karim Benzema

Vazhdoni leximin →

Benzema është një kandidat për Topin e Artë!

Natyrisht, kështu siç qendrojnë punët favoritë mund të quhen Robert Levandovski dhe Erling Halandi, por gjithsesi të shënosh 8 gola në sezon, në kaq pak ndeshje, ndërsa luan për Realin e mbushur me yje, nuk është gjë e vogël. Karim Benzema po vlerësohet nga analistët spanjollë si një kandidat i denjë për Topin e Artë,

Vazhdoni leximin →