Vidal do te operohet, Bajerni rrezikon ta humbase per ndeshjen me Realin

Arturo Vidal alarmon Bajernin e Mynihut. Mesfushori kilian pesoi nje demtim ne gju gjate seances stervitore dhe tashme do t’i nenshtrohet nje nderhyrjeje kirurgjikale, lajm qe u konfirmua nga trajneri i kampioneve te Gjermanise, Jup Hejnkes.

‘Arturo Vidal do te operohet pati nje ndrydhje pa qene ne kontakt me kundershtarin-tha Hejnkes.

Per momentin nuk konfirmohet mungesa e Vidal ne ndeshjen me Realin e Madridit, por nese kjo do te ndodhe do te jete nje goditje e forte per Bajernin e Mynihut per gjysmefinalet e Liges se Kampioneve ndaj Bajernit te Mynihut.

Sfidanti.al