Edin Xhekon vetëm një hap e ndan nga Interi?

Roma dhe Interi i kanë afruar qëndrimet e tyre rreth transferimit të pjesëtarit të përfaqësueses boshnjake, Edin Xheko, Gazeta italiane “Gazeta delo Sport”shkruan se Xheko shumë shpejt do të transferohetnga “Olimpiko” në “Xhuzepe Meaca”. Sikurse thuhet, Roma kërkon për Xhekon 20 milionë euro, por Interi tani për tani mund të paguajë vetëm 12 milionë euro.

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo do t’i veshë përsëri këpucët e futbollit!

Ka mundësi që legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinjo, ta rifillojë karrierën e tij në fushë në një klub maltez, njoftojnë disa mediume të këtij ishulli mesdhetar, sipas të cilëve, futbollisti i njohur brazilian po zhvillon bisedime me klubin maltez, Birkirkara, drejtori teknik i të cilit, Majkëll Valensia, paralelisht po bën përpjekje që të gjejë sponsor

Vazhdoni leximin →

Jo rastësi tek Ajaksi: Gjen menjëherë zëvendësuesin e De Ligtit

Matijs De Ligt tanimë ka mbërritur në Torino, ndërkohë që Juventusi po i jep “dorën e fundit” burokratike transferimit në radhët e veta të këtij qendërmbrojtësi të ri të talentuar holandez. Ajaksi, nga ana tjetër, e gjeti menjëherë zëvendësuesin, duke angazhuar një futbollist tjetër, po ashtu mjaft të talentuar në të njëjtin pozicion, meksikanasin Edson

Vazhdoni leximin →

Kur do të fillojnë kampionatet në ligat më të forta të Evropës?

Klubet gjigantë evropianë para 10 ditësh nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm, ndërkohë që një numër prej tyre tanimë ka ndërmarrë turne ndeshjesh kontrolli nëpër vende të ndryshme të botës. Në të ardhmen e afërt do të nisin kampionatet ne ligat anekënd Evropës, ndërkohë që pesë ligat më të forta të “kontinentit të vjetër” kampionatet

Vazhdoni leximin →