Media e huaj tallet me ne: Komedi shqiptare basketbolli!

Fitorja super e thellë e Tiranës ndaj Flamurtarit të Vlorës, 207- 42 (47-9, 53-4, 63-9, 44-20), duke pasur parasysh rezultatin e pazakontë, të denjë për në Librin Gines, është komentuar edhe nga media rajonale. “Lajmi për rezultatin e shënuar 207-42 në ndeshjen Tirana – Flamurtari të kampionatit shqiptar të basketbollit për meshkuj bëri për të

Vazhdoni leximin →

Në Xhamajka del në dritë versioni femëror i Usain Boltit!

Brajana Liston, vetëm 12 vjeçe, nga Xhamajka po vë në pikëpyetje të gjithë rekordet, duke fituar një popullaritet ndërplandetar gjatë ditëve të fundit, dhe arsye është koha më shumë se fenomenale që ajo shënoi në garën e shpejtësisë 200 metra dhe rekordi botëror që ajo vendosi, në konkurrimin e saj, në këtë garë. Brajana 12-vjeçare,

Vazhdoni leximin →

A e mendon Feteli, Mercedesin si favorit? Ashtu duhet quajtur!

Sebastian Fetel ka lëshuar nga goja disa fjalë të kujdesshme, por edhe me një mesazh të fshehur përpara Çmimit të Madh të Kinës në Formula 1. Katër herë kampioni i botës, vlerësoi se kundërshtarët e Mercedesit janë favoritë për të fituar garën në pistën e Shangait, ndonëse ligjerata nuk ishte kaq “e drejtë”. “Unë mendoj

Vazhdoni leximin →

Figuristi Jevgeni Plushenko përfundon karrierën

Dy herë kampioni olimpik në patinazhin artistik, rusi Jevgeni Plushenko, shpalli, ditët e fundit, përfundimin e karrerës së tij sportive. ‘Unë nuk do të marr pjesë në Olimpiadën Dimërore të vitit 2018 si sportist, pasi unë e mbylla karrierën time. Unë, tani, po hap akademinë time, ku do të punoj si trajner. Nëse, ne, bashkë

Vazhdoni leximin →

Qerimaj bronz e Godelli ar në një stil në Europianin e peshëngritjes!

Tradita vazhdon dhe sporti shqiptar sërish i mbetet borxh peshëngritjes. Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli ishin kampionët e radhës që siguruan sukses ndërkombëtar, duke fituar medalje në kampionatin europian në Split të Kroacisë. Qerimaj, ish-kampion i Europës, këtë herë “u mjaftua” me medaljen e bronzit në dygarësh si dhe me medaljen e argjendit në stilin

Vazhdoni leximin →

Nikos Galis – në “Shtëpinë e të lavdishmëve”

Ylli i basketbollit botëror të viteve 1970, greku Nikos Galis, që ka pasur një mesatare realizimi koshash prej 27,5 pikësh për ndeshje, u bë pjesë e “Shtëpisë së të lavdishmëve”, grupi elitar, ku bëjnë pjesë basketbollistët më të mirë të të gjitha kohërave në botë. Galisi është kampion i pesëfishtë i kanpionatëve greke dhe e

Vazhdoni leximin →