Reali, Serena Uiliams dhe Federeri – më të mirët më 2017

Unioni ndërkombëtar i gazetarëve sportivë zgjodhi, ditët e fundit, sportistët dhe kolektivat sportivë më të mirë për vitin e kaluar. Sa për dijeni, në votim morën pjesë 517 përfaqësues të medias nga 112 shtete. Votat më të shumta i grumbulluan tenistët Rozhe Federer dhe Serena Uiliams, të pasuar nga Katinka Hoshu (not) dhe Alison Feliks

Vazhdoni leximin →

DeRozan u thotë yjeve të NBA-së: Jam edhe unë mes jush!

Ishin dy gjuajtjet e lira të tij që e shpëtuan ekipin momentalisht nga humbja, dhe i dhanë mundësinë të shkonet tek fitorja. DeMar DeRozan shkëlqeu për Toronton ndaj Milukit, në një ndeshje që u vendos pas kohës shtesë me shifrat 131-127. Në sekondat e fundit të kohës së rregullt, DeRozan shënoi dy gjuajtje të lira

Vazhdoni leximin →

Tenis, Gjokoviçi ende nuk po e merr dot veten

Novak Gjokoviçi, as mbas një pauzimi të gjatë, nuk po e merr dot veten plotësisht, duke qenë se atij ende nuk i është shëruar plotësisht bërryli i dorës. Tenisti më i mirë serb hoqi dorë, në momentin e fundit, nga pjesëmarrja në turneun revial të Abu Dabit, ndërkohë që, dje, u njoftua se ai nuk

Vazhdoni leximin →

Pas Nadal, edhe Xhokovic tërhiqet nga turneu i Abu Dabit

Pas Rafael Nadal, turneu i ekzibicionit në Abu Dabi humbet edhe Novak Xhokovic. Tenisti serb po vuan ende dëmtimin në brryl që iu shfaq gjatë këtij viti në turneun e Uimbëlldonit. ‘Jam shumë i zhgënjyer për faktin që jam i detyruar të tërhiqem nga turneu i Dubait-tha Xhokovic-për fat të keq ditët e fundit fillova

Vazhdoni leximin →