Hysaj në stol, se nuk i peshoi shumë Xhekos…

Napoli ka humbur ndeshjen e tretë rradhazi, mbrëmjen e djeshme sërish në shtëpi ndaj Beshiktashit për Champions, ndërkohë që i ka irrituar ndjeshëm edhe tifozët. Trajneri kishte bërë ndryshime në formacionin e minutës së parë dhe njëri prej atyre që nuk u përzgjodh si titular ishte mbrojtësi ynë Elsaid Hysaj, duke preferuar në vendin e

Vazhdoni leximin →

Kur nxënësi quhet ..Pep Guardiola!

Kur ishte trajner i  Barcelonës, Guardiola shikonte shpesh trajnerët kundërshtarë që pinin ujë pas ndeshjes. Por, topi  rrotullohet,  dhe  pas humbjes së madhe me Barçën në ”Kamp Nou”, Pep, në rolin e trajnerit të Sitit, me shishe uji në dorë, është pyetur  nga një gazetar:  Mister, sa herë që pësonte gol Mançsteri, ju kapeshit duke

Vazhdoni leximin →

Barça-Man. Siti, sfida e Championsit vlen 1 miliardë euro

Historia më e bukur është rikthimi i dytë i Guardiolës në shtëpinë e tij të vërtetë, por Barcelona-Mançester Siti është në radhë të parë sfida mes dy formacioneve të rëndësishëm. “Tregu i futbollit” thotë se gjithsej vlera e futbollistëve të përballjes së sotme në “Kamp Nou” arrin shifrën 1 miliardë euro. Kaq kanë qenë “harxhet”

Vazhdoni leximin →