Një supergol i Kostës nga 30 metra për të thyer Darmshtadin

Bajerni i Mynihut rimerr vendin e parë në renditjen e Bundesligës. Formacioni i Ancelotti fitoi me shumë vështirë në transfertë ndaj Darmstadit 0-1 falë një goli të shënuar nga Daglas Costa. Mesfushori brazilian shënoi një super gol pas një goditje të fuqishme nga 30 metra e cila u ndal në fundin e rrjetës. Tashmë Bayerni është në kuotën e 36 pikë, aq sa Leipzig

Vazhdoni leximin →

Lajpcigu dominon Hertën, i dërgon mesazh Bajernit!

Lajpcigu u kthye sërish në krye të renditjes në Bundesligë pas suksesit 2-0 ndaj Hertës. Në stadiumin e vet, skuadra vendase dominoi plotësisht duke shënuar në pjesën e parë me anë të Vernerit dhe në të dytën me hungarezin Orban. Afërsisht 43 000 tifozë në “Red Bull Arena” mbetën padyshim të kënaqur me atë që

Vazhdoni leximin →

Përjashtohet Rojs, Dortmundi nuk mundet as me 10 lojtarë!

Borusia e Dortmundit ndoshta nuk ka mbetur plotësisht e kënaqur që nuk fitoi në Hofenhajm, por ashtu siç shkuan punët, duhet të jetë. Barazimi 2-2 u arrit ndërsa verdhezinjtë luajtën me 10 lojtarë për gati 50 minuta. Marko Rojs ishte ai që, në mënyrë të pabesueshme, la ekipin në inferioritet numerik kur mori karton të

Vazhdoni leximin →

Ka dështuar tek Volfsburg,  e synon PSG-ja.. Draxlerin

Paris Saint-Germain është favorit për ta transferuar Julian Draxler nga Wolfsburg. Julian Draxler do të largohet gjatë këtij dimri nga Wolfsburg pasi ka dështuar t’i tregojë vlerat që prej transferimit nga Schalke, për 35 milionë euro, në verën e viti 2014. Sipas Le Parisien, favorit për ta transferuar reprezentuesin gjerman është Paris Saint-Germain, përcjell Express.

Vazhdoni leximin →