Rus fiton luftën me kancerin, tani gati për lojë

Marko Rus ka fituar betejën më të madhe të jetës së tij. Viti 2017 nis me një lajm fantastik për kapitenin e Eintrahtit të Frankfurtit, i cili u diagonostikua me kancer vetëm disa muaj më parë. Mbrojtësi i skuadrës gjermane ka kaluar të gjitha fazat e trajtimit dhe tashmë është gati për t’u kthyer në fushë. Ai është nisur bashkë me

Vazhdoni leximin →

Dortmundi nuk është për titull, synimi mbetet Championsi!

Borusia e Dortmundit mund të jetë një nga skuadrat më të bukura për t’u parë në Gjermani dhe në Europë. Verdhezinjtë e trajnerit Tomas Tuhel vazhdojnë traditën e Jurgen Klopit, me futbollin e tyre të rrjedhshëm, me pasime të shpejta, sulme dhe kundërsulme, por ende u mungon diçka e rëndësishme. Pas barazimit në inferioritet numerik

Vazhdoni leximin →

Nojeri i pakënaqur: “Ky nuk është Bajerni i vërtetë”

Ekipi i Bajernit të Mynihut, me mjaft mundime dhe vetëm falë “kryeveprës” së Dagallas Kostës, arriti që të festojë në Darmshtad dhe, kështu, në një atmosferë mjaft të mirë do të mund ta presë derbin me Lajpcigun befasues që do të zhvillohet, të mërkurën, në orën 20:00, në stadiumin “Aleanc Arena”. Megjithatë, pavarësisht nga fitorja,

Vazhdoni leximin →