Po keni frikë nga breshëri, na mbyti edhe Izreali! Thumbime para ndeshjes..

Duka( president i FSHf-së): “ Unë jam president i Federatës dhe nuk di gjë për punë agjenturash..”

FSHF: “ Në Izrael mund ta shtyjnë ndeshjen tonë, por kjo nuk varet nga ata, sepse ajo do të bëhet sipas datës”

De Biazi ( trajner i Kombëtares): “  Keni frikë edhe nga breshëri? S’keni shanse të ikni, sepse merreni me mend po na kapi breshëri edhe gjatë ndeshjes me Izraelin”

Bekim Balaj ( sulmues): “  Golat e mi e kanë mësuar edhe rusishten, por kur luan me Kombëtaren është gjë tjetër”

Mavraj ( mbrojtës): “ Unë kam lindur lider dhe nuk më shkon që të luaj një ndeshje me motivin për të dalë në vendin e tretë”

Salihi (ish-futbollist i Kombëtares): “ Nuk besoj se mund t’i ndodhë gjë Izraelit në Shqipëri. Do të uroja që t’i ndodhte diçka në fushë..në portë.

Memushaj ( mesfushor): “  Ne në formë të dobët? Nuk e besoj. Në Itali na e kanë frikën, por le të merremi me izraelitët në fillim..”