Crvena Zvezda dhe Vojvodina nderojnë kujtimin e Mihajloviçit!

Ndodhi në stadiumin “Rajko Mitiç”, apo në atë që quhet nga tifozët “Marakana” i Beogradit. Në prani të dhjetëra mijë tifozëve u luajt ndeshja e Superligës serbe, Crvena Zvezda-Vojvodina, dhe përpara saj u nderua kujtimi i legjendës së futbollit serb, Sinisha Mihajloviç. Në stadium ishte e pranishme edhe familja, ndërsa mesfushori i dikurshëm, më pas

Vazhdoni leximin →

Në Serbi sulmojnë “budallenjtë” e Zvezdës, por klubi fitoi mbi 10 milionë euro!

Ja pra që nuk qenkan kaq të pavlerë! Kampionia vërtet mbeti jashtë derës së madhe të Europës, Championsit, por gjithsesi, kritikat që po i bëhen Crvena Zvezdës në Serbi janë tepër të skajshme. Tifozët kanë sulmuar në rrjetet sociale sulmuesin Milan Pavkov që shënoi autogolin që barazoi ndeshjen me Makabin 2-2, ndërsa kishte hyrë si

Vazhdoni leximin →

Heroi ndaj Tiranës, portieri i Zvezdës, Borjan, quhet “rrufepritës” dhe “roja i ëndrrave”!

Mediat serbe dhe tifozët nuk reshtin së lavdëruari njeriun që shpëtoi skuadrën e tyre në ndeshjen e Championsit në “Arenën Air Albania”. Fjala është për portierin Milan Borjan, i cili bëri pritje të rëndësishme në duelin e së martës ndaj Tiranës, që Crvena Zvezda e fitoi me vështirësi 1-0. “Sërish u kuptua se çfarë veprimi

Vazhdoni leximin →