Favre ende në detyrë, por Didi Hamani i gjen pasardhësin

Identikiti perfekt sipas tij do të ishte njeriu me inicialet MZ (MS në gjermanisht). Didi Haman mendon se Matias Zamer do të ishte zgjidhja ideale për të zëvendësuar Lysien Favren nëse Dortmundi vendos që ta shkarkojë. Mediat gjermane shkruajnë se trajneri zviceran është në “fije të perit” pas barazimit 3-3 me Paderbornin, e padyshim pas

Vazhdoni leximin →

Zamer për Lajpcig-Leverkusen: Një reklamë për Bundesligën!

Tifozët e Lajpcigut padyshim nuk kanë asnjë dëshirë ta shikojnë këtë lloj reklame. Skuadra e tyre u mund papritmas 1-4 në fushën e saj nga Leverkuseni dhe mbeti prapa në garën për t’u kualifikuar për në Champions sezonin e ardhshë. Gjithsesi, ish-ylli i Gjermanisë dhe i Dortmundit, Matias Zamer, e vlerësoi larg përballjen në stadiumin

Vazhdoni leximin →

Bajerni i paprekshëm? Matiaz Zamer qëllon në shenjë..Hënesin!

Matias Samer është rikthyer për të kritikuar presidentin e Bayern Munichut, Uli Hoeness. Ish Drejtori Sportiv i Bayern Munichut, Matthias Zamer ishte larguar gjatë verës nga Bayern Munich për arsye shëndetësore, por tashmë është kthyer si analist i Eurosport. Sammer me t’u kthyer ka kritikuar presidentin e Bayern Munichut, Uli Hoeness për shkak të konflikteve

Vazhdoni leximin →