Barcelona, ​​Laporta: Xavi ndryshoi kërkesat e tij

“Luftë” në shtëpinë Blaugrana. Nga mosmarrëveshjet me ish-trajnerin e Barcelonës, Xavi Hernandez, te punësimi i Hansi Flick. Me një përqafim virtual për Robert Lewandowski. “Show” u drejtua nga Joan Laporta, presidenti i klubit katalanas, në intervistën e dhënë për Mundo Deportivo. Divorci i papritur me Xavi. Çfarë ndodhi në të vërtetë kaq serioze mes Barcelonës dhe

Vazhdoni leximin →

Laporta shkarkon xavin, Flick pasardhësi

Bisedimet me Hansi Flik kanë qenë të suksesshme dhe ky motiv ka qenë një shtysë e madhe për t’i komunikuar sot Ksavi Hernandezit ndarjen e në fund të sezonit. Laporta është takuar me trajnerin për t’i komunikuar vendimin. Siç pritej presidenti i Barcelonës nuk i ka falur teknikut deklaratat e bëra pak ditë më parë kur

Vazhdoni leximin →

Xavi rimendohet për qëndrimin te Barcelona

E ardhmja e Xavi Hernandez është kthyer në pikëpyetje. Për këtë flet edhe gazeta Sport, sipas së cilës presidenti Joan Laporta tani ka vendosur të shkarkojë trajnerin e katalanasve pasi ka pasur mendime të lëkundura javët e fundit. Numri një i Blaugranas do të udhëtojë nesër në Zaragoza për të parë ndeshjen e ekipit të

Vazhdoni leximin →

Xavi nuk ka më pikëpyetje, qëndron edhe 1 vit

Xavi do të qëndrojë në pankinën e Barcelonës. Është lajmi i ditës në Spanjë, duke mbërritur në fund të një dite bisedimesh intensive mes trajnerit, drejtorit sportiv Deco dhe presidentit Laporta. Vetë Xavi ditët e fundit kishte shprehur synimin për të vazhduar aventurën e tij, ndaj duke u tërhequr nga zgjedhja e shpallur disa javë më

Vazhdoni leximin →

Xavi: Vendimi për të larguar? Një veprim i zgjuar

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”. Lewandowski dhe shokët e tij kaluan në çerekfinale të Championsit duke eliminuar Napolin, fituan ndeshjen e parë me PSG-në, si dhe kanë krijuar një vazhdimësi rezultatesh pozitive në La Liga, por

Vazhdoni leximin →