Dinamo e rrjetës rikthehet në elitë

Rikthehet Dinamo në elitën e volejbollit shqiptar. Një emër historik që mungonte prej më shumë se sa 16 vitesh, ndërsa për herë të fundit pat dal kampion më 2008-ën. Një iniciativë për të ringritur Dinamon ishte e Altin Martirit, që për mikrofonin e Radio Televizionit Shqiptar tregon vështirësitë e punës së tij, ndërsa skuadrat funksionojnë

Vazhdoni leximin →

Liga “Gjergj Kastrioti” bashkon volejbollin

Volejbolli bëhet gati për aktivitetin e përbashkët Shqipëri – Kosovë, quajtur ndryshe Liga “Gjergj Kastrioti”, që tashmë ka mbërritur në edicionin e tij të tretë. Ndryshe nga dy sezone më parë, edhe për të shkurtuar shpenzimet, është menduar që të luhet me sistem grumbullimi, ndërsa katër ekipet më të mira të Shqipërisë dhe Kosovës janë

Vazhdoni leximin →

Volejboll Challenge Cup, Tirana–Maccabi Tel Aviv në Strumicë

Më në fund është zgjidhur dilema e ndeshjeve të Tiranës me Makabin e Tel-Avivit të vlefshme për Challenge Cup. Sipas burimeve zyrtare në klubin shumësportësh Tirana, ndeshja do të luhet më 7 nëntor në Strumica të Maqedonisë së Veriut. Për shkak të përplasjes së Izraelit me Hamasin, ndeshjet e planifikuar më 24 tetor në Tel-Aviv dhe

Vazhdoni leximin →

Super-derbi në volejboll, triumfon Tirana

Derbi Partizani – Tirana ishte në qendër të vëmendjes të rrjetit të Radio Televizionit Shqiptar, kjo si në volejboll për femra, ashtu dhe për meshkuj. Dy ndeshje që janë luajtur në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, të cilat kanë qenë një luftë e vërtetë. Për femra ka fituar Tirana 3-2. Seti i parë ishte për

Vazhdoni leximin →

Partizani, kampioni i ri i vendit në volejboll për femra!

Është padyshim një rikthim i madh. Edhe pse nuk cilësohej favorit që nga fillimi i sezonit, sërish Partizani fitoi titullin në volejboll për femra. Ia doli përballë atij ekipi që ishte kampion në fuqi, Skënderbeut të Korçës, dhe që kishte triumfuar në të gjitha konkurrimet e tjera këtë edicion. Gjithçka u vendos në ndeshjen e

Vazhdoni leximin →