Kategoria Superiore, Teuta pa “dritë”, Vllaznia gjen vazhdimësinë

Fitorja 5-0 e Vllaznisë ndaj Skënderbeut dhe triumfi i Dinamos në Durrës kundër Teutës mbyllin vitin 2023 për 4 skuadrat e Superiores që këtë sezon kanë objektiva tërësisht të ndryshëm. Durrsakët e Edi Martinit nuk arrijnë të shkëputen nga fundi dhe disfata me Dinamon është tregues se këtë sezon mund ta kenë shumë të vështirë

Vazhdoni leximin →

Vllaznia vijon spastrimet, prish kontratën me një mbrojtës

Vllaznia vijon të spastrojë organikën nga futbollistët që nuk përmbushën pritshmëritë dhe përfunduan jashtë planeve të trajnerit Qatip Osmani. Kështu pas Cheshmediev dhe maqedonasit Dodev, shkodranët kanë ndërprerë bashkëpunimim edhe me mbrojtësin e djathtë, Redon Dragoshi. Ky i fundit veshi fanellën kuqeblu në verë, me synimin të zëvendësojë ish-kapitenin Gurishta, por dështoi në ato pak

Vazhdoni leximin →

Tirana në kaos, pa fitore në 6 ndeshjet e fundit, Vllaznia në “ashensor”

Kjo fundjavë rezervoi spektakël me klasiken e futbollit shqiptar Tirana-Vllaznia, ndeshje kjo që i fitua nga shkodranët me rezultatin e ngushtë 1 me 0, falë një penalltie të shndërruar në gol nga sulmuesi Bekim Bala në minutën e 37. Edhe pse dy ekipe larg pritshmërive këtë sezon, objektivat e tyre mbeten maksimal. Me këtë rezultat

Vazhdoni leximin →

Java e 13 na dha dy përgjigje shtesë

Skënderbeu nuk do të luftojë për mbijetesën ndërsa Vllaznia do të përjetojë një sezon tjetër me shumë pasiguri. Janë këto përgjigjet e fundit që na dha java e 13 e Kategorisë Superiore ku shkodranët humbën një mundësi tjetër për t’u rikthyer në vallen katërshe të skuadrave më të mira ndërsa Laçi ruajti status quo-në e

Vazhdoni leximin →