A do marrin fund çuditë në Superligën shqiptare? Vllaznia largon trajnerin pas vetëm një muaji e gjysmë!

Nuk pritën shumë për të marrë vendimin. Vllaznia mbylli bashkëpunimin me trajnerin Goce Sedloski, dhe tashmë do të nisë kërkimin e një tjetri, ndërsa maqedonasi u falenderua për punën e bërë dhe iu urua sukses në të ardhmen, siç është tradita. Tekniku nga Maqedonia e Veriut punoi vetëm për një muaj e gjysmë me skuadrën

Vazhdoni leximin →

Superliga, fitore për Vllazninë e Laçin e debutime suksesi për trajnerët!

Fitore për Vllazninë dhe Laçin në ndeshjet e kësaj të diele në Superligën shqiptare. Shkodranët arritën një sukses të merituar 3-1 ndaj Erzenit në “Loro Boriço, duke thyer tersin me skuadrën shijakase. Golat për fituesit u shënuan nga Marku, Latifi dhe Jonuzi, ndërsa Erzeni thjesht ngushtoi përkohësisht shifrat në 2-1. Me këtë fitore, Vllaznia arriti

Vazhdoni leximin →