Evropiani shtyn finalen e Nations League 2021 në tetor

Coronavirusi e pështjelloi të gjithë kalendarin e aktiviteteve futbollistike dhe detyroi UEFA që të shtyjë Evropianin në vitin 2021, ndërsa fazën ‘Final Four’ të Nations League ta programojë në 6-10 tetor të 2021 duke qenë se në qershor do të zhvillohet pikërisht kompeticioni më i rëndësishëm për përfaqësuese në kontinent, Euro 2020. Pas kësaj do

Vazhdoni leximin →

Tenis, në qershor merret vendimi për US Open

Turneu i US Open konfirmohet për t’u zhvilluar nga 24 gushti në 13 shtator  në Flushing Meadoës në Neë York. Ky është skenari i konfiguruar paraprakisht nga Federata Amerikane e Tenisit, USTA që u bë i ditur edhe në një komunikatë për shtyp në faqen e internetit të turneut ‘Plani ynë është që të zhvillojmë

Vazhdoni leximin →

Pas UEFA-s, videokonferencë edhe klubet e Premier Ligës!

Ndihma iu dha duke shtyrë me një vit Kampionatin Europian, ndaj edhe zgjidhjet mund të gjenden, gjithnjë nëse do t’i lejojë epidemia. Drejtuesit e klubeve të Premier Ligës do të kenë sot një mbledhje në distancë, një videokonferencë sipas stilit të UEFA-s, për të diskutuar gjendjen dhe për të arritur në një zgjidhje. Plani fillestar

Vazhdoni leximin →

Në Angli tani po e quajnë VARçester Junajtid!

Goli i anuluar i Evertonit ndaj Mançester Junajtidit, në ndeshjet e të dielës së kaluar në Premier Ligë, nxiti mediat që të bënin një llogari. Si ka ndikuar VAR-i në fatin e skuadrave këtë sezon? – ishte pyetja e tyre. Në përfundim, mund të thuhet se Mançester Junajtidi duhet të jetë klubi me mendimin më

Vazhdoni leximin →