Kalendari i ri ciklistik, UCI e shtyn për në 5 maj publikimin

Unioni Ndërkombëtar i Ciklizmit zhvilloi një takim me organizatorët, ekipet dhe ciklistet me idenë për të përcaktuar menjëherë kalendarët e evenimenteve për femra dhe meshkuj të vitit 2020 dhe për të vendosur bazat për rifillimin e sezonit. Por disa vendime qeveritare si në Francë dhe Gjermani bënë që publikimi i këtyre kalendareve të shtyhet deri

Vazhdoni leximin →

Kris Frum me doping, rriten presionet mbi Team Sky

Zbulimi i Kris Frum pozitiv ne testet amtidoping me substancen salbutamol ka bere qe mbi skuadren e tij, Team Sky te rritet presioni. Se fundmi nga specialiste te ndryshem eshte kerkuar qe skuadra britanike te pezulloje fituesin e Turit te Frances dhe La Vueltas, dicka qe nuk eshte bere ende. Ishte presidenti i UCI, David

Vazhdoni leximin →