Tuchel mund të qëndrojë në pankinën e Bayern Munchen

Thashethemet vazhdojnë të dalin në lidhje me trajnerin  e ardhshëm të Bayern Munich. Pas refuzimeve nga Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick dhe Oliver Glasner, klubi mund të vendosë të fokusohet sërish te Thomas Tuchel. Sipas asaj që raportohet nga Bild, hipoteza e qëndrimit duket opsion konkret. Pavarësisht se Tuchel dështoi në kampionat, në Champions,

Vazhdoni leximin →

Tuchel do të rikthehet në Premier

I sigurt për t’u larguar nga Bayern Munich në qershor, Thomas Tuchel mund të rikthehet në Premier League. Sipas raportimeve të medieve britanike, emri i trajnerit gjerman është ndër të parët në listën e trajnerëve të përzgjedhur nga Chelsea dhe Manchester United për sezonin e ardhshëm. Me dy propozime të mëdha Tuchel do të duhet

Vazhdoni leximin →

Tuchel do të shkarkohet menjëherë nëse Bayerni humbet ndaj Arsenalit

E përditshmja gjermane Abendzeitung ka raportuar se në rast se Bayern Munchen mposhtet nga Arsenalit, atëherë trajneri Thomas Tuchel do të shkarkohet dhe Miroslav Klose do të emërohet si trajner i përkohshëm. Pas humbjes me rezultat 3-2 ndaj Heidenheimit, gjërat kanë marrë statusin e krizës tek Bayerni. Me këtë humbje, në pesë ndeshjet e tyre të fundit

Vazhdoni leximin →