Laporta në kundërsulm: Nuk do të largohem nga Barcelona!

Në Katalonjë gjithë këtë histori për korruptimin e ish-shefit të arbitrave e cilësojnë një komplot për t’i prishur punë ekipit të tyre të zemrës. Presidenti i Barcelonës, Zhoan Laporta, akuzoi La Ligën se po përpiqet të dëmtojë klubin dhe skuadrën, pikërisht në momentin që është në krye të renditjes. Presidenti i La Ligës, Havier Tebas,

Vazhdoni leximin →

Akuzon Havier Tebas: Premier Liga, një kampionat i dopuar!

Jo të gjithë janë dakord me shpenzimet e çmendura të klubeve të Premier Ligës. Madje ka nga ata që hedhin akuza të rënda për mënyrën se si menaxhohen klubet anglezë nga ana financiare. Një prej tyre është presidenti i La Liga, Havier Tebas, i cili nuk përdor lojëra fjalësh për të përshkruar rekordin e vendosur

Vazhdoni leximin →

La Liga sulmon sërish Realin e Madridit dhe Barcelonën

Havier Tebas, presidenti i shoqatës së futbollit profesionist në Spanjë, nuk ka ndërmend t’i kursejë gjigandët. Kreu i La Ligës deklaroi se presidenti i Realit, Florentino Perez, po ndikon në sjelljen e Barcelonës, ndërsa akuza për të ishte e rëndë. “Perezi nuk dëshiron që klubet e tjerë të rriten, ky është një fakt”. i ngacmuar

Vazhdoni leximin →

Kovidi shtyn ndeshjen Sevilja-Barcelona dhe Vijarreal-Alavesh

La Liga mori autorizimin nga Këshilli i Lartë i Sportit, dhe presidenti Havier Tebas nuk vonoi. Dy ndeshje të kampionatit spanjoll, të prekura nga problemet e Kovidit, u vendos që të shtyhen dhe bëhet fjalë për Sevilje-Barcelona dhe Vijarreal-Alavesh. Ndeshjet duhej të luheshin këtë fundjavë, por skuadrat pjesëmarrëse janë goditur nga problemet me koronavirusin në

Vazhdoni leximin →