Hamshik ndjek Maradonën, bën një premtim për titullin!

Marek Hamshik është vetëm një gol larg rekordit të Diego Maradonës me Napolin, ndonëse do të duhet shumë më tepër për të mbërritur argjentinasin e madh. Kapiteni sllovak i të kaltërve ka shënuar 115 rrjeta deri tani, ndërsa shpresa e tij më e madhe nuk është rekordi i golave, por fitorja e titullit kampion. “Duhet

Vazhdoni leximin →

Sergio Ramos, trupi ku golat futen nën lëkurë

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, i ka shtuar trupit të tij edhe disa tatuazhe, shkruan Gazeta Express. Ramos e ka shpëtuar disa herë Real Madridin në minutat e fundit të ndeshjes, duke shënuar gola shumë vendimtarë, të njëjtën gjë e bëri javën e kaluar në “Camp Nou” dhe dy ditë më parë në “Santiago

Vazhdoni leximin →

Çmenduria e tifozëve, kur futbolli futet nën lëkurë

Besnikëria e disa prej tifozëve për futbollistë të veçantë, apo skuadrat e futbollit nuk ka limite. Disa prej tyre e kanë ekzagjeruar me tatuazhet e stampuara në trup, madje disa do të kenë të përjetshëm edhe futbollistë provizorë në ekipet e zemrës, pikërisht të atyre që tashmë i urrejnë si “tradhëtarë”. Ky është rasti i

Vazhdoni leximin →