Super Bowl 58, u luajtën 23 miliardë $ në baste

Finalja e 58-të e Super Bowl e fituar nga Kansas Siti ishte e veçnatë jo vetëm për faktin se për herë të parë u mbajt në Las Vegas, por edhe për shifrat marramendëse të parave të qarkulluara rreth saj. Sipas ekspertëve eventi i transmetuar në CBC mbajti përpara ekranit plot 100 milionë telespektatorë. Sa i

Vazhdoni leximin →

Superbowl, dominon Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs janë kthyer zyrtarisht në një dinasti. Vitin e kaluar fituan Super Bowl-in e dytë në katër sezonet e fundit ndërsa mbrëmjen mes të dielës dhe te hënës mundën San Franciscon 25-22 për të hyrë mes ekipeve elitare të NFL-së duke fituar për herë të katërt në hisotorinë e organizatës trofeun e madh.  Në

Vazhdoni leximin →

Të pathënat e spektaklit dhe finalja e Superbowl 2024

Finalja e Superbowl nuk është vetëm një eveniment sportiv sepse në SHBA janë mësuar t’i bëjnë gjërat ndryshe. Përtej Atlantikut sporti është edhe marketing, reklamë, fitime marramendëse dhe imazh dhe nëse ka një ndeshje që i përmbledh të gjitha këto është finalja e futbollit amerikan që dorëzon trofeun “Vonce Lombardi”. Këtë vit do të luhet

Vazhdoni leximin →