Koret raciste në Bullgari, Stoickov shpërthen në lotë në mes të emisionit

Koret raciste dhe përshëndetjet naziste që u panë në stadiumin Levski të Sofjes në sfidën mes Bullgarisë dhe Anglisë dhe që shkaktuan ndërprerjen e ndeshjes disa herë bëri që ylli I futbollit bullgar, Hristo Stoickov të ndjejë turp dhe të shpërthejë në lotë në një studio televizive. Gjithcka ndodhi gjatë emisionit ‘Futbol Central’ në Meksikë,

Vazhdoni leximin →

Ky Stoiçkovi “i pashpirt”.. heq 3 emra tingëllues nga Barcelona

Hristo Stoiçkov është një nga legjendat e Barcelonës që gjatë dy periudhave ka qenë pjesë përbërëse e klubit katalonjas, duke lënë gjurmë në “Kamp Nou”. Në këto kushte, deklaratat e tij lidhur me Barcelonën kanë peshë të veçantë dhe merren seriozisht në konsideratë në opinionin publik. Futbollisti i dikurshëm as bullgar ka bërë formacionin, me

Vazhdoni leximin →

Stoiçkov, çfare mbrojtje Mesit: po ta heqesh, Argjentina s’fiton ndeshje për 3 vjet

Lionel Mesi bëri të ditur  tërheqjen e përkohshme nga përfaqësuesja argjentinase, një vendim që ka sjellë shumë reagime. Sulmuesi argjentinas ishte më i kritikuari pas Horhe Sampaolit pas dështimit të bardhekaltërve në Botërorin e Rusisë. Ai që i doli në mbrojtje 31 vjecarit ishte ish sulmuesi i Barcelonës Hristo Stoiçkov që foli përpara se Mesi

Vazhdoni leximin →