Një mace, “lojtari më i mirë” i Bajernit në fushën e Stambollit

Ishte minuta e 49-të në stadiumin “Vodafon Park” të Stambollit. Gjyqtari anglez, Majkëll Oliver, vërshëlleu për të ndërprerë ndeshjen e Championsit, Beshiktash-Bajern, dhe shumëkush mendoi se do të bëhej ndonjë zëvendësim apo do të jepej ndonjë karton. As njëra, as tjetra. Oliveri kishte dalluar një mace që kishte kërcyer nga reklamat drejt e në fushë.

Vazhdoni leximin →

Beshiktashi, tifozët mbyllin gojën… kundër racizmit

Tifozët e Beshiktashit kanë vendosur të tregohen sërish të veçantë, madje të thyejnë një tjetër rekord, siç e kanë cilëuar ata. Në ndeshjen e rradhës që Beshiktash do të zhvillojë në Stamboll ndaj Benfikës, për Grupin B të Champions League, do të aplikohet për hetë të parë “tifozllëku i heshtur”. Kështu ata kanë lajmëruar se

Vazhdoni leximin →