Spanja shqetëson FIFA-n dhe UEFA-n

FIFA dhe UEFA i kanë dërguar një letër të përbashkët Federatës Spanjolle të Futbollit, ku kërkojnë qartësi për rastet e korrupsionit që lidhen me dhënien e Superkupës së Spanjës, Arabisë Saudite dhe rinovimin e stadiumit në Sevilje gjatë kohës së presidencës së Luis Rubialesit. Sipas As, ata kërkojnë informacion nga federata spanjolle për arsyet e

Vazhdoni leximin →

Akuza të rënda ndaj Luis Rubiales

Probleme të reja për Luis Rubiales, ish-presidentin e Federatës Spanjolle të Futbollit, i cili pas çështjes “Hermoso” duhet të mbrohet nga akuzat e rënda. I hetuar për korrupsion, keqmenaxhim dhe pastrim parash, 46-vjeçari akuzohet se ka organizuar Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite në këmbim të ryshfetit në formën e tokës për ndërtimin e hoteleve

Vazhdoni leximin →

Spanja rrezikon Kupën e Botës 2030

Botërori 2030 që Spanja së bashku me Marokun dhe Portugalinë do të presë pas 6 vitesh është tashmë në rrezik pas operacionit policor me kontrolle në selinë e Federatës së Futbollit dhe 7 arrestime, mes të cilëve drejtues të kësaj federate. Këtë e raportojnë mediat iberike, pasi kandidatura mesdhetare për organizimin e Kupës së Botës

Vazhdoni leximin →

Horner, gati largimi nga Red Bull

Rrugëtimi i përbashkët Red-Bull-Horner duket se po përfundon. Të gjithë janë të bindur se e premtja do të jetë dita e fundit e Christian Hornerit te Red Bulli. Kjo shënon edhe fundin e një epoke disa-vjeçare, në një kohë që nuk ka nisur ende sezoni i ri i botërorit të Formula 1. Rezultati i hetimit

Vazhdoni leximin →

Kylie Walker, zbulohet historia sekrete e dashurisë

Ylli i Kombëtares së Anglisë, Kyle Walker është përzënë nga gruaja e tij, Annie Kilner në rezidencën luksoze ku ata jetonin. Në një deklaratë publike të publikuar në InstaStory, Annie tha: “Unë po e postoj këtë si përgjigje ndaj pyetjeve të mediave së fundmi në lidhje me martesën time me Kyle dhe në një përpjekje

Vazhdoni leximin →

NBA tronditet nga një skandal seksual

Një nga talentet më të mëdhenj të NBA-së, Josh Giddey është në qendër të një skandali pasi u shfaq një foto e tij me një adoleshente teksa ishin të zhveshur në dush. Çështja u bë më serioze nga mesazhi bashkëngjitur fotos, ku e mitura thotë se ka kryer marrëdhënie seksuale me yllin e Oklahoma City

Vazhdoni leximin →