Skandali i Barcelonës, sa rrezikon klubi i madh katalanas!

Në një moment të shkëlqyer të sezonit, ku kryeson me një distancë sigurie dhe shkon e sigurtë drejt titullit kampion, Barcelona është përfshirë në atë që mediat iberike e kanë quajtur “Barça-Gate”. Pas dokumentit të bërë public, ku rezulton se klubi “blaugrana” ka paguar për tre vite radhazi, nga 2016 deri në 2018 zv/presidentin e

Vazhdoni leximin →

Jo çfarë është e mirë për Juventusin, është e mirë për Italinë!

Dikur thuhej, “çfarë është e mirë për Familjen Anjeli, është e mirë për Italinë”. i tillë pushteti i milionerëve të hershëm, themelues të FIAT-it, dhe i tillë dominimi i Juventusit në futbollin e fqinjëve tanë të Perëndimit. Gjithsesi, pas një historie më shumë se 120-vjeçare, dhe pas triumfeve të jashtëzakonshme në Apenine, “Zonja e Vjetër”

Vazhdoni leximin →

Spiranac, golfistja që ra në hall pasi ishte shumë seksi!

Pasaporta e saj është amerikane dhe prejardhja nga Kroacia, por ajo është e njohur në botë më shumë për gjëra të tjera. Pejxh Spiranac është lojtare golfi, por nga ato që spikasin jo edhe aq nga turnetë e fituar, por sidomos nga format trupore dhe veshjet që mund t’i quajmë “provokuese”. Vajza 27-vjeçare ra së

Vazhdoni leximin →