Shqipëria “perfekte” e Sylvinho-s

Llogaritë janë të thjeshta, një fitore në ndeshjen e radhës dhe Shqipëria fluturon në Gjermani e ky duket se është një formalitet. 5 golat e shënuar në Arenën Kombëtare ndaj Polonisë dhe Republikës Çeke do të mbahen mend gjatë jo për biletën që është gati e prerë por për futbollin modern, gati gati të pabesueshëm.

Vazhdoni leximin →

Shqipëria shumë pranë Euro 2024, kapitullon Rep. Çeke

Super-Shqipëria në ndeshjen më të rëndësishme të grupit eleminator që sipas të gjitha gjasave na siguron biletën për në Gjermani 2024. Duhuet të prisni biletat sepse kualifikimi është vetëm çështje detajesh pas fitores së pastër 3-0 ndaj Republikës Çeke në Tiranë ku shënuan dy gola Seferi dhe i zakonshmi Asani. Ndeshje perfekte në “Arenën Kombëtare”

Vazhdoni leximin →

Policia ndalon 4 abuzues me çmimet e biletave

Policia e Shtetit përpiqet të luftojë tregun e zi të shitjes së biletave që gjatë orëve përpara sfidës po bëhet gjthmonë e më shqetësuese. Në një komunikatë zyrtare, policia njofton se ka identifikuar dhe po procedon penalisht 4 shtetas, të cilët shisnin bileta online me çmime deri në 400 euro. Njoftimi i plotë i Policisë

Vazhdoni leximin →

“Tirana na pret”, Plisat gati për spektaklin e radhës në “Air Albania”

Biletat e Shqipëri-Çeki u shitën në kohë rekord. Stadiumi “Air Albania” do të jetë i mbushur plot të enjten në mbrëmje, aty ku kuqezinjtë e drejtuar nga Sylvinho do të sfidojnë kombëtaren çeke. Atmosfera pritet të jetë e zjarrtë si gjithmonë, ndërkohë që tifogrupet që mbështetin Kombëtaren e shqiptarëve janë gati për të ndihmuar heronjtë kuqezi

Vazhdoni leximin →

Sylvinho nuk ndryshon, formacion me pak modifikime

Armando Broja dhe Ardian Ismajli janë mungesat e vetme e Shqipërisë për “finalen” ndaj Çekisë, që do të zhvillohet të enjten në “Air Albania” (20:45). Trajneri Sylvinho theksoi në konferencën për shtypin se sulmuesi i Chelseat nuk ia ka dalë dot të rikuperohet për nesër, ndërkohë që mësohet edhe rreshtimi i mundshëm i kuqezinjve kundër Çekisë. Etrit Berisha rikthehet titullar mes shtyllave, duke i zënë

Vazhdoni leximin →

Broja nuk luan

Trajneri Sylvinho e pranon që Armando Broja nuk ia ka dalë mbanë të jetë i gatshëm për sfidën me Çekinë por thekson se forca e kësaj skuadre është grupi. “Ne kemi një garë të rëndësishme por jo vendimtare. Nuk është e tillë. Ata janë kundërshtar fizik, është një skuadër që ka pësuar 2 gola dhe

Vazhdoni leximin →

Broja në pikëpyetje!

Moment delikat për Kombëtaren Shqiptare që nesër në mbrëmje do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të eleminatoreve e ndoshta të 6 viteve të fundit. Skuadra që është stërvitur me intensitet të plotë gjatë dy ditëve të fundit, nuk prezantohet në forma optimale me disa pikëpyetje të rëndësishme. E para është ajo që lidhet me

Vazhdoni leximin →

Mesfushori çek: Ndeshje ndryshe nga ajo e Pragës

Çekia po përgatitet për ndeshje ne 12 tetorit ndaj Shqipërisë, takim ky që do shkojë në llogaritë e kualifikueseve të Euro 2024. Mesfushori i çekëve, Vaclav Cerny në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të përfaqësueses ka thënë se në “Air Albania” pret një ndeshje tjetër nga ajo e kaluara (1-1). Ndeshja në shtëpi

Vazhdoni leximin →