Maqedonia e Veriut “vishet” kuqezi

Fundjava që lamë pas foli për ekipet shqiptare të Maqedonisë së Veriut që vazhdojnë të bëjnë ligjin në Kategorinë Superiore. Ekipet shqiptare e mbyllën me sukses javën e tetë, përveç Voska Sportit që u mund në shtëpi nga skuadra tjetër shqiptare, Shkupi. Shkëndija u rikthye te fitorja, pas atij triumfi ndaj Makedonija Gjorce Petrov, Struga

Vazhdoni leximin →

Shkëndija e nis me fitore, Shala protagonist

Nuk kishte si të shkont ndryshe. Shkëndija e Tetovës e ka nisur me fitore rrugëtimin e saj të 9-të evropian, ku në shkup mundën me rezultatin e ngushtë 1 me 0, uellsianët e Haverforduest, në përballjen e vlefshme për fazën e parë kualifikuese të Konferenc Ligës Pavarësisht rasteve të shumta për gol nga “kuqezinjtë” e

Vazhdoni leximin →

Murinjo pranon forcën e Shkëndisë: Na e bënë ndeshjen të vështirë!

Luajti më mirë sesa skuadrat shqiptare që ishin në Ligën e Europës përpara saj. Shkëndija e Tetovës nuk pësoi ndonjë humbje 0-4 edhe pse pati përballë Totenhemin e Premier Ligës të udhëhequr nga Zhoze Murinjo. Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut arritën të impresionin pikërisht trajnerin portugez pasi Valmir Nafiu barazoi në minutën e 55-të duke

Vazhdoni leximin →

Racizëm, dhunë e gola, Shkëndija ende synon titullin pas barazimit me Vardarin!

Ishte derbi mes kryesuesve dhe kampionëve. U luajt në stadiumin “Filipi II” të Shkupit dueli i kreut në Superligën e Maqedonisë së Veriut, Vardar-Shkëndija Tetovë, dhe më shumë sesa rezultati, bëri jehonë sjellja e një pjese të tifozëve vendas. Tifogrupi “Komitët” dhe grupime të tjera brohoritën thirrje antishqiptare në rrugën e Shkupit përpara takimit, ku

Vazhdoni leximin →

Ernest Gjoka “kalon kufirin”, premton titullin e Championsin tek Shkëndija e Tetovës!

Sukses madhor të 2017-ës do të përpiqet ta arrijë edhe jashtë kufijve. Ernest Gjoka, trajneri që doli kampion me Kukësin dy vjet më parë, tashmë do të provojë një aventurë të re, atë në stolin e Shkëndisë së Tetovës. Tekniku nga Shqipëria firmosi kontratën me klubin e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, një marrëveshje 1-vjeçare

Vazhdoni leximin →