Mos vallë familja Glejzër shet Mançester Junajtidin? Vlera 4 miliardë paundë stërlina!

Prej kohësh janë në luftë me tifozët e tyre, madje që kur hodhën kandidaturën për të blerë klubin. Atëherë, miliarderët e familjes amerikane Glejzër, morën 700 milionë paundë stërlina borxh nëpër banka për të blerë aksionet, një detyrim që mbetet ende i lartë, plot 455 milionë paundë stërlina, pra nuk është paguar as gjysma. Duket

Vazhdoni leximin →

Vettel lë pas të kaluarën; shet makinat e tij Ferrari

Ashtu sic ndodh mes dy të dashuruarve kur ndahen, edhe Sebastian Vettel zgjodhi të lërë pas të kaluarën, dmth Ferrarin. Piloti gjerman në fakt ka nxjerrë në shitje 5 makinat e tij të prodhuara nga kompania nga Maranello që ishin pjesë e koleksionit të tij. Lajmërimi u shfaq në rrjetet sociale të kompanisë së Tom

Vazhdoni leximin →

Shitja e Interit, Bc Partners, aleancë me Gianluca Vialli

Një subjekt i ri zbret në fushë si konsulent për ndryshimin e mundshëm të pronësisë të klubit zikaltër në tratativat mes Bc Partners dhe grupit Suning. Bëhet fjalë për kompaninë Tifosy Ltd, platforma britanike e croëfunding sporiv dhe të konsulencës për tema financiare të jashtëzakonshme të themeluar nga Fausto Zanetton, ish bankier në Morgan Stanley

Vazhdoni leximin →

Liverpool shet emrin e qendrës së tij stërvitore

Liverpool po kërkon të sigurojë të ardhura të rëndësishme në këtë kohë krize dhe e ka gjetur një mënyrë; shet emrin e qendrës së tij të re stërvitore në Kirkby  e cila tani do të quhet ‘AXA Training Centre’. Është kjo një lëvizje që vjen si pasojë e akordit që The Reds arriti me kompaninë

Vazhdoni leximin →