Lazio, disa raste pozitive me coronavirus

Lazio bën të ditur zyrtarisht se  nga testet e zhvilluara ditën e premte janë regjistruar disa raste pozitive. Duke u bazuar te këto rezultate e gjithë skuadra do të përsërisë kontrollin për të përcaktuar se cilët futbollistë do të mund të impenjohen në ndeshjen e së dielës mes Torinos dhe Lazios. Klubi bardhekaltër bën të

Vazhdoni leximin →

Atalanta, tifozët ultras kundër rifillimit të Serie A: Sistemi i futbollit, turp!

Në Itali vazhdojnë protestat paqësore të tifozëve kundër rifillimit të Serie A. Nëse përpara vendimit shumë grupime tifozësh kanë deklaruar se janë kundër rikthimit në fushën e lojës, pas zyrtarizimit, pozicioni I tyre u ashpërsua sidomos qëndrimi i tifozëve ultras të Atalantës, Këta të fundit shpalosën përpara stadiumit Geëiss në Bergamo një parullë me tone

Vazhdoni leximin →

Coronavirusi, Serie A humbet mbi 1 mld Euro; Juve e Inter klubet më të goditur

Pasojat afatgjata e afatmesëm të pandemisë coronavirusin shtynë portalin Transfermarkt të ndërmarrë një hap të pamenduar disa muaj më parë duke iu përgjigj rastit të jashtëzakonshëm me një zgjedhje  që është po aq  jashtë të zakonshmes; uljen e të të gjitha vlerave të merkatos në databazën e tij me një efekt të menjëhershëm te futbollistet

Vazhdoni leximin →