Dueli me Gjimshitin, tjetër derbi shqiptar për Kristjan Asllanin

Të dielën, në duelin kundër Leçes, u përball me Ylber Ramadanin dhe Medon Berishën, ndërsa mbrëmjen e nesërme do të ketë një tjetër derbi mes Kristjan Asllanit dhe Berat Gjimshitit. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është një nga titullarët e pazëvendësueshëm për bergamaskët dhe lojtarët më të përdorur nga trajneri Xhanpiero Gasperini në të paktën 3

Vazhdoni leximin →

Bajrami dhe Kumbulla me trajner të ri, Sassuolo shkarkon Dionisin

Dy lojtarët e kombëtares shqiptare, Nedim Bajrami dhe Marash Kumbulla pritet që të ndryshojnë trajner në klubin ku militojnë, sepse Sassuolo ka vendosur të shkarkojë trajnerin Alessio Dionisi. Drejtuesit e klubit italian nuk e kanë kapërdirë lehtë humbjen ndaj Empolit, që rezultoi vendimtare për të ardhmen e trajnerit. Sassuolo po kalon një moment të vështirë

Vazhdoni leximin →

Inter, një shans për Asllanin

9 pikë plus vendit të dytë, për më tepër me një ndeshje më pak, shifra këto që i japin luksin trajnerit Inzaghi të bëjë një rotacion të ndjeshëm në ndeshjen e Serie A kundër Lecce-s, në një kohë kur objektivi kryesor është ndeshja e kthimit kundër Atletico Madrid në Champions League. Sipas mediave italiane, Inzaghi

Vazhdoni leximin →

Shpallet në kërkim kandidati për të blerë Interin

Telashe në horizont për Thomas Zilliacus, ipërmarrësi finlandez që disa kohë më parë shfaqi interes për të privatizuar klubin e Interit Sipas “Bloomberg”, manjati është shpallur në kërkim për shkak të përfshirjes në disa deklarata jonormale të kompanisë Yuuzo ku ai ka qenë drejtues. Ndaj tij është lështuar një mandat arresti nga Singapori dhe sot është

Vazhdoni leximin →

Giroud tundohet nga ëndrra amerikane

Kanë nisur dyshimet e para për qëndrimin e Olivier Giroud te Milani për sezonin e ardhshëm, që sigurisht nuk do të ishte një humbje e vogël për klubin kuqezi. Sulmuesi francez nuk e ka zbuluar akoma të ardhmen e tij, pavarësisht deklaratave të vazhdueshme të vlerësimit për klubin kuqezi, por së bashku me familjen e

Vazhdoni leximin →

Mourinho në pole për stolin e Napolit

Francesco Calzona sapo ka marrë në dorë frenat e Napolit, ai është trajneri i tretë i sezonit pas Rudi Garcias dhe Walter Mazzarrit, gati për të debutuar në Champions League kundër Barcelonës. Trajneri i Sllovakisë, në fakt, ka nënshkruar një marrëveshje të vlefshme deri në qershor dhe në botën e basteve tashmë po “citohen” trashëgimtarët

Vazhdoni leximin →

Juventus, sa shumë largime në verë

Gazeta ‘Tuttosport’ bën një bilanc të merkatos së ardhshme të verës të Juventusit. Duke pasur parasysh se skuadra e Allegrit do të jetë në gjendje të rikthehet në Ligën e Kampionëve dhe se shpresat për titullin tani janë zbehur në favor të Interit, drejtuesit e klubit bardhezi mund të fillojnë të planifikojnë të ardhmen me

Vazhdoni leximin →

Fitorja ndaj Romës i kushton 10 milionë euro Interit

Fitorja 4-2 e Interit ndaj Romës ka dekretuar shkëputjen e mëtejshme në kreun e klasifikimit për zikatrit, por edhe aktivizimin e klauzolës për blerjen përfundimtare të Marko Arrnautoviç nga klubi. Sipas akordit të arritur me skuadrën e Bolonjës ku gjendej më parë sulmuesi, tashmë transferimi bëhet përfundimtar. Në momentin e firmave, Interi kishte rënë dakord

Vazhdoni leximin →