Sancho te Dortmund, pritet vetëm zyrtarizimi

Transferimi i Jadon Sanchos nga Manchester United te Borussia Dortmund tashmë është punë e kryer, pasi ka mbetur vetëm zyrtarizimi. Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka konfirmuar se United dhe Dortmund kanë arritur një marrëveshje për huazimin e sulmuesit. Anglezi do t’U nënshtrohet testeve mjekësore në Gjermani pasi i kaloi muajt e fundit i larguar

Vazhdoni leximin →

Sancho rikthehet te Dortmund

Mungon vetëm zyrtarizimi, por tashmë Jadon Sancho mund të konsiderohet një lojtar i Borussia Dortmund. Klubi gjerman ka arritur marrëveshjen me Manchester United për një huazim të thjeshtë të lojtarit deri në qershor. Në këto momente dy klubet po diskutojnë edhe detajet e këtij transferimi dhe më pas do të zyrtarizojnë rikthimin e anglezit në Bundesligë.

Vazhdoni leximin →

Barcelona hyn në garë për Sanchon

Manchester United po synon  të largojë sulmuesin anësor Jadon Sancho në merkaton e janarit dhe tashmë ka një klub të interesuar. Sipas gazetës “Sport”, Barcelona është e interesuar për mundësinë e nënshkrimit të anglezit për të forcuar sulmin. Ndërsa fondet për një transferim të përhershëm në merkaton e dimrit nuk do tw grumbullohen,  klubi i

Vazhdoni leximin →