E ardhmja e Jadon Sanchos, United në pritje të ofertave për sulmuesin

E ardhmja e Jadon Sancho në pikëpyetje. Sulmuesi u aktivizua si huazim te Dortmund, me kartonin e tij që zotërohet nga Manchester United. Klubi anglez nuk e ka në planet e tij dhe parashikon marrjen në konsideratë të propozimeve që mund vijnë nga vende të ndryshme, përveç asaj të Borussia Dortmund. Sipas asaj që shkruhet në mëdia,  “Djajtë e Kuq” do të dëgjojnë oferta që kalojnë 40 milionë paund . Lojtri anglez ka një kontratë në fuqi deri më 30 qershor 2026.

sfidanti.al