Një lajm i mirë për Sylvinho-n nga Rusia

Mirlind Daku gjeti përsëri rrugën e rrjetës për skuadrën e Rubin Kazan në Premier LIgën ruse dh vlerësimet për sulmuesin e Kombëtares shqiptare nuk kanë të ndalur. Sulmuesi shqiptar, një nga lojtarët më në formë të kampionatit pasi shënoi për ndeshjen e tretë radhazi me klubin e tij, u shpall pas ndeshjes ndaj CSKA si

Vazhdoni leximin →

Rubin Kazan, trajneri thur elozhe për Dakun

Rubin Kazan mori një fitore të rëndësishme 2-0 në Shën Petersburg përballë Zenitit, qwë kryeson kampionatin rus. Padiskutim që protagonisti i suksesit në “Gazprom Arena” ishte sulmuesi shqiptar Mirlind Daku, autor i një goli dhe një asisti. Në konferencën për shtyp pas ndeshjes trajneri i Rubinit, Rashid Rakhimov ka vlerësuar lojën e sulmuesit kuqezi. “E shihni

Vazhdoni leximin →

“Jeta në burgun rus ishte një ferr”

Jeta në burgun e Moskës ishte shumë e vështirë dhe e bëri të mendonte se kishte prekur fundin. Ky është thelbi i rrëfimit të basketbollistes amerikane, Brittney Griner, e cila u ndalua në aeroport dhe u akuzua për mbajtje të lëndëve narkotike e kjo ndodhi në fillim të luftës me Ukrainën. Në një intervistë për

Vazhdoni leximin →

Ku është Andrey Arshavin tani?

Andrey Arshavin e futi veten në librin e historisë së Arsenalit rreth 15 vite më parë kur shënoi katër gola në barazimin ikonik të ‘Topçinjve’ me rezultat 4-4 ndaj Liverpoolit në ‘Anfield’. Goli i tij në minutën e 90-të dukej se i kishte siguruar tri pikët për ekipin e Arsene Wenger, por një gol i

Vazhdoni leximin →

Daku protagonist në Rusi me gol dhe asist

Sulmuesi kuqezi, Mirlind Daku, ka qenë vendimtar të dielën për skuadrën e tij, duke dhënë pasimin për golin e parë, por edhe duke shënuar golin e dytë në fitoren 2-1 që Rubini i Kazanit arriti ndaj Akhmat Groznit. Në takimin e vlefshëm për javën e 21-të të nivelit më të lartë të kampionatit të futbollit

Vazhdoni leximin →

Rusia e Bjellorusia jashtë Lojërave Olimpike Paris 2024

Tashmë gjithçka është vulor. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur të vazhdojë me sanksionet ndaj Komiteteve Olimpike të Rusisë e Bjellorusisë, teksa është vendosur se këto dy komitete nuk do të marrin, më 26 korrik ftesën për pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike Paris 2024. Ftesat për pjesëmarrjen e sportistëve do të dërgohen më 26 korrik 2023 për

Vazhdoni leximin →