Rusi, Rostov në fushë me të rinjtë, Sochi fiton 10-1!

Sochi-Rostov bën historinë në Premier league ruse. skuadra vendase që kërkon qëndrimin në kategorinë më ta lartë të futbollit në vend, shkatërroi Rostov që pretendon pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve me një rezultat që e sheh kryesisht në ndeshjet miqësore të muajve të verës; 10-1 Rostov, ditën e premte mësoi se u regjistruan 6 raste

Vazhdoni leximin →

Bajerni bie në dimrin rus, mungesat dënojnë bavarezët!

Me mungesa të shumta dhe në kushte të vështira klimaterike, Bajerni nuk mundi të dilte “gjallë” nga Rusia. Rostovi, jo një nga supefuqitë e futbollit të vendit të madh, triumfoi 3-2 në një ndeshje shumë “tekanjoze” në Champions. Renato Sançez, më i miri i bavarezëve, krijoi golin e parë shënuar nga Dagllas Kosta, por rusët

Vazhdoni leximin →