Sergio Conceiçao largohet nga Porto

Sergio Conceiçao nuk është më trajner i Portos. Njoftimi u bë nga vetë klubi portugez, sipas të cilit trajneri bëri të ditur publikisht se kishte proceduar me zgjidhjen e njëanshme të kontratës së nënshkruar vetëm më 25 prill. Sergio Conceiçao u përfol si një kandidat i mundshëm për stolin e Milanit, për të zënë vendin e

Vazhdoni leximin →

Conceicao te Porto deri në vitin 2028

Sergio Conceicao rinovon me Porton deri në vitin 2028. Marrëveshja për trajnerin 49-vjeçar është zyrtare dhe për këtë arsye ai do të vazhdojë të qëndrojë në krye të klubit portugez edhe pse në të kaluarën u fol për një lamtumirë të mundshme në fund të sezonit.  Conceicao, një ish-mesfushor i Interit, Parmës dhe Lazios, është

Vazhdoni leximin →

Porto në kaos, aksionerët përfshihen në sherr

Është thuajse e pabesueshme ajo që ndodhi gjatë mbledhjes së përgjithshme të jashtëzakonshme të Portos, e cila duhej të zhvillohej mbrëmë në Dragao Arena, por që u pezullua. Arsyeja? Jo një përleshje, por disa përleshje që shpërthyen aq shumë sa që takimi përfundoi para kohe. Ishin të pranishëm rreth 5 mijë anëtarë të cilët jo

Vazhdoni leximin →

Kejn pranë Bajern, Totenhem fillon kërkimet për “bomberin” e radhës

Prej shumë javësh, “bavarezët” e Bajern Mynih kanë nisur negociatat për transferimin e “bomberit” të Totenhem, Herri Kejn dhe pas shumë refuzimesh nga ana e londinezëve, këta të fundit më në fund kanë pranuar ofertën e “gjigandëve” gjermanë prej 110 milionë eurosh dhe tashmë mungon vetëm aprovimi i këtij të fundit për plotësuar kalimin. Me

Vazhdoni leximin →