Ramos i dorëzon Shakirës çmimin për këngën e vitit

Këngëtarja Shakira fitoi çmimin “Grammy Latin 2023” për Këngën e Vitit “BZRP Music Sessions #53” e cila ia dedikoi tradhëtisë së ish-partnerit të saj Zherard Pike. Për ironi të fatit çmimi iu dorëzua nga Serxhio Ramos, ish-shoku i Pikesë në kombëtaren e Spanjës. Kënga e kolumbianes bëri namin në të gjithë botën për shkak se

Vazhdoni leximin →

Pique flet për divorcin nga Shakira

Për herë të parë pas shumë kohësh, ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Spanjës, Gerard Pique flet për ndarjen nga Shakira edhe pse jo në mënyrë të drejtëpëdrejtë. Ai tregohet i ftohtë teksa në një intervistë të orëve të fundit thekson: “Njerëzit nuk e dinë as dhjetë për qind se çfarë ka ndodhur realisht. Ata bazohen në

Vazhdoni leximin →

Barcelona në krizë, Pique përgjysmon pagën e tij

Pandemia coronavirus ka gjunjëzuar edhe futbollin evropian pa kursyer askënd, as Barcelonën e Josep Maria Bartomeut. Klubi katalanas po jeton një moment delikat, një krizë që shtyu disa prej futbollistëve të reduktojnë pagat e tyre dhe një prej tyre ishte edhe Gerard Pique. Qendërmbrojtësi katalanas, një prej futbollistëve më me peshë te Barcelona vendosi të

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Pique i thotë lamtumirë? E ardhmja ndoshta në Premier League

Gerard Pique ishte ndër të parët futbollistë të Barcelonës që shprehu gatishmërinë për t’u larguar  nëpërmjet një intervistë vetëm pak minuta pas ndeshjes cerekfinale të Ligës së Kampioneve ku Bayerni e shkatërroi skuadrën katalanase 8-2. Vetë klubi po e studion largimin e tij dhe tani mbi qendërmbrojtësin,kampion bote në 2010 kanë hedhur sytë 2 klube

Vazhdoni leximin →