Napoli vërtet fitoi, por Rejnxhërsi drejton gishtin nga arbitri

Trajneri Luçiano Spaleti është tepër i lumtur pasi ekipi i tij ia doli 3-0 në Skoci, pasi kishte mundur 4-1 Liverpulin në stadiumin “Maradona”. Napoli është vërtet në “qiellin e shtatë” të paktën për dy ndeshje në Champions, ndonëse nga Gllazgou ka kritika për arbitrimin. Mediat britanike, dhe veçanërisht ato skoceze, shkruajnë se është e

Vazhdoni leximin →

Benzema e pati “barutin” të lagur, Realin e shpëtuan Vinisius, Rodrigo dhe … Çuameni

Trofeu i Championsit u ekspozua në tapetin e “Bernabeut” dhe ishte ndeshja e duhur për ta bërë. Reali ndeshej me Betisin, që ishte gjithashtu në krye të La Ligës deri para kësaj përballjeje. Fitoi ekipi i Karlo Ançelotit 2-1, por me vështirësi, ndërsa pati polemika. Fekir kërkoi penallti pas një dueli me Karvahalin, ndërsa pretendimi

Vazhdoni leximin →