Zoti i ka dhënë boksin, britaniku tallet me Pemën e Festës

Boksieri britanik me prejardhje nga Pakistani, Amir Khan, i cili është mysliman i devotshëm, është kërcënuar me vdekje dhe ka qenë subjekt i abuzimit online, për shkak të një fotografie të pemës së Krishtlindjes të publikuar në llogarinë e tij zyrtare në Instagram. Khan, ish-kampion i peshës së lehtë në boks, e shpërndau një fotografi

Vazhdoni leximin →