“Pazari i Ri” i Premier Ligës e ka emrin Çelsi!

Në Itali flasin për Romelu Lukakun që mund të kthehet tek Interi, ndërsa Kristensen është tashmë lojtar i Barcelonës. Antonio Rydigerin e duan të gjithë, por këta nuk janë të vetmit që mund të largohen nga Çelsi. Ikja e shpejtë e Roman Abramoviçit (qeveria britanike e lejoi të vazhdonte me shitjen e klubit, siç edhe

Vazhdoni leximin →

Montela për pazarin fantastik dhe ambiciet e Milanit

Trajneri i Milanit, Vinçenco Montela, është mëse i kënaqur nga politika e transferimeve që ka realizuar, gjatë kësaj vete, klubi “rosoner”, por, ndërkohë, ai është edhe i ndërgjegjshëm për përgjegjësinë e madhe që ai mban. Kryesia e re e Milanit ka bërë një “remont” të plotë, me synimin që ta kthejë ekipin në rrugët e

Vazhdoni leximin →