Paç fatin e Erion Bogdanit ! Edhe sheikët e Sitit e bekojnë….

E duan sheikët e vërtetë, pronarët e Mançester Sitit, s’e duan “sheikët” e rremë të FSHF-së, ngaqë ka guxuar të thotë frazën blasfemike “ka ardhur koha për ndryshim në drejtimin e futbollit tonë! Fjala është për Erjon Bogdanin, bomberin e Kombëtares, që shënon “gol” edhe kur është jashtë fushe. Lajmi është aq i bukur sa

Vazhdoni leximin →

Zyrtare: Palermo “hidhet” në Serinë D!

Federata italiane e futbollit e hodhi poshtë edhe apelin e fundit të Palermos dhe ky klub sicilian tani do të shpërngulet në Serinë D, ku do ta fillojë “historinë” e saj të re nga zeroja me pronar të ri.Fubollistët e këtij klubi, në bazë të rregullave ekzistuese, mund të largohen kudogjetkë që ta shohin të

Vazhdoni leximin →

Rishfaqet De Biazi, shkon te Palermo? Italiani e mohon

Emri i Xhani De Biazit rishfaqet ne zerat e merkatos. Se fundmi eshte folur shume per mundesine qe ish trajneri i Kombetares Shqiptare te marre drejtimin e skuadres se Palermos nje hipoteze te cilen e hodhi poshte vete 62 vjeçari. ‘Nuk kam asnje kontakt me presidentin e Palermos, madje nuk ekziston kjo mundesi-tha De Biazi-kam

Vazhdoni leximin →